NOVINKY

arr3NOVÁ VZORKOVNA S OBCHODNÍ KANCELÁŘÍ V PROVOZU OD 10.10.2016Otevřeli jsme pro Vás  nové prostory kanceláře a velkoobchodní vzorkovny s výrobky nejen z arónie,... arr3NOVÉ PROSTORY VELKOOBCHODNÍHO SKLADUVážení zákazníci! Od 1.9.2015 jsme plně přemístili náš sklad do nových prostor v Krkonošské... arr3ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ DLE PŘEDPISů EU !!!Vážení příznivci arónie a zdravého životního stylu! V posledních měsících se velmi diskutují...

NEJPRODÁVANĚJŠÍZDRAVOTNÍ TVRZENÍ DLE PŘEDPISů EU !!!

Vážení příznivci arónie a zdravého životního stylu!

V posledních měsících se velmi diskutují předpisy Evropské unie ohledně zdravotních tvrzení o potravinách a potravinových doplňcích, konkrétně - nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 1924/2006 (platné od 14.12.2012), které zakazuje např. přímo u produktů - ani s přímým odkazem v e-shopu uvádět žádná (Radou neschválená) zdravotní a výživová tvrzení. Absurditu některých tvrzení a nejednoduchý proces schvalovaní si můžete přečíst na tomto odkazu ZDE.

Intenzivní prověrky kontrolních orgánů, zaměřené na "slovíčkaření" a zakazující například tvrzení o obecně známých a zdraví prospěšných účincích léčivých rostlin prověřené generacemi, připomínají středověké " hony na čarodějnice", jak trefně přírovnal jeden z našich vážených a seriózních odběratelů. Tato prověrka se nevyhnula ani nám, se všemi vyplývajícími důsledky a změnami, které můžete zaregistrovat i na našich stránkách. Berte to jako daň za členství ČR v EU, kdy mnohá byrokratická opatření mají negativní dopad větší, než se původně možná i zamýšlelo. (Jistě podporujeme zamezení výslovně lživých a zavádějících tvrzení, která mnozí prodejci používají účelově pouze ke klamání kupujících za účelem zisku.) Není zjevně tajemstvím, že se o podobné překroucení předpisů velkou měrou zasloužily farmaceutické lobistické kruhy v zájmu maximalizace svých zisků. Kontrolním orgánům pak logicky nezbývá nic jiného, než schválené předpisy důsledně dodržovat i v rámci ČR (to dovedeme pochopit).

To, že se týkají dané předpisy pouze potravin a ne například elektronických přístrojů, o kterých výrobce a prodejce může dosud prohlašovat příznivá a zavádějící "zdraví prospěšná tvrzení" bez postihu, to je zřejmě v pořádku a rovněž to poukazuje na skutečnost, že zákaz by mohl poškodit opět vybranou privilegovanou skupinu výrobců.

Věříme, že si příslušnou informaci o zdraví prospěšných účincích arónie naleznete prozatím na jiných běžně dostupných nesankcionovaných stránkách na internetu. V dohledné době pro Vás připravíme odkaz na informační stránky, kde budete moci patřičnou informaci nejen o arónii nalézt.

Berme to s nadhledem a nekazme si zdraví dalším zbytečným stresem :-).

Děkujeme za pochopení, za Vaší přízeň a přejeme všem pevné zdraví s arónií.....toto snad není neschválené "zdravotní tvrzení"... :-).

 

ing. Vladimír Marek

provozovatel www.aronia-original.cz

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Aronie
jarča
08.12.2013 11:13
img img
Re: Aronie
admin
13.01.2014 23:22

 

MTMwMzUyZj